Profesor Mahmood Sharepour z Uniwersytetu w Mazandaran: “Polska odyseja w Iranie: Wzajemne zrozumienie i współpraca”

Z przyjemnością zapraszamy społeczność akademicką i mieszkańców Opola na wykład otwarty autorstwa profesora Mahmooda Sharepoura z Uniwersytetu Mazandaran w Iranie. Profesor jest aktywnym członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego i mającym międzynarodowe uznanie socjologiem zajmującym się sprawami miejskimi i socjologią publiczną. Dla nas przygotował specjalny wykład o polskich śladach w północnym Iranie i polskich wpływach i interakcjach z lokalnymi społecznościami perskimi w pierwszej połowie XX. wieku. Wykład zatytułowany jest “Polska odyseja w Iranie: Wzajemne zrozumienie i współpraca” i odbędzie się w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego w środę, 6. Czerwca o godzinie 13.00. Wykład w języku angielskim będzie tłumaczony na polski w razie potrzeby.

Wykład jest częścią programu wymiany kadry i studentów pomiędzy UMZ i UO w ramach projektu Erasmus+ dla krajów partnerskich. Profesor Sharepour przebywa w Opolu na zaproszenie profesora Janusza Słodczyka, inicjatora współpracy – który dzieli z irańskim kolegą zainteresowania kwestiami miejskimi.

fot. opolscy socjologowie i artystka z profesorem Sharepourem (2. z prawej) nad morzem Kaspijskim

together with prof Sharepour